Zraszacze wynurzalne.

Pragniesz mieć piękny ogród? Bujna roślinność i zielony trawnik na podwórku to Twoje marzenie? A może nienawidzisz wysuszonych placów, które pojawiają się w czasie suszy, upałów i braku opadów deszczu? Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że powinieneś zadbać o otoczenie swojego domu nieco bardziej niż dotychczas! Jednym ze sprawdzonych sposobów, w jaki możesz tego dokonać, jest zamontowanie w ogrodzie instalacji nawadniającej, w której główną rolę odgrywają zraszacze wynurzalne. Sprawdź najważniejsze informacje na ich temat!

Jak działają zraszacze wynurzalne?

Główną cechą charakterystyczną zraszaczy wynurzalnych jest to, iż mają one zdolność do ruchu. Kiedy nie pracują, są one schowane pod ziemią, dzięki czemu nie zaburzają płaszczyzny terenu, ani atrakcyjności wizualnej ogrodu, czy podwórka. Natomiast, wtedy gdy rozpoczyna się proces podlewania, zraszacze wynurzają się pod wpływem ciśnienia wody.

Zraszacze wynurzalne – gwarancja bezpieczeństwa użytkowników!

Zraszacze wynurzalne najczęściej spotyka się na podwórkach, trawnikach i przydomowych ogródkach. Bardzo często montuje się je również na terenach użytkowych – w parkach, na skwerach, czy placach zabaw. Taki model zraszacza sprawdza się również na obszarach przeznaczonych do uprawiania sportu – kortach tenisowych, czy boiskach sportowych. Wszędzie tam cechują się pozytywnym oddziaływaniem, ponieważ umieszczone na równi z poziomem gleby nie stanowią niebezpieczeństwa dla użytkowników danego terenu.

Zraszacze wynurzalne, a niewynurzalne – poznaj różnice!

Już jak wskazuje sama nazwa tych dwóch modeli zraszaczy, rozróżnia je jedna podstawowa różnica. W przeciwieństwie do zraszaczy wynurzalnych, te niewynurzalne są nieruchome i cały czas znajdują się ponad powierzchnią gleby. Z tym faktem łączy się jednocześnie kilka minusów takiego rozwiązania. Po pierwsze, zraszacze niewynurzalne cały czas są widoczne, przez co mogą zaburzać atrakcyjność wizualną danej przestrzeni. Po drugie, mogą stanowić swego rodzaju niebezpieczeństwo dla osób, które przez przypadek w nie wejdą lub się potkną.

Kiedy zraszacze wynurzalne będą działać najlepiej?

Pamiętaj jednak, że zraszacze wynurzalne nie są idealnym rozwiązaniem. Aby działały w stu procentach, niezbędne jest ich odpowiednie rozmieszczenie na trawniku bądź w ogrodzie oraz poprawne połączenie ze sobą wszystkich elementów instalacji nawadniającej. Punktem wyjścia powinno więc być dobre zaplanowanie całej architektury nawadniającej i zadbanie o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Najważniejsze jest to, aby nie przesadzać z liczbą zraszaczy, ani nie dać ich zbyt mało. Powinno to być dostosowane do liczby roślin, jakie znajdują się na Twoim podwórku. Ponadto, aby zraszacze sprawnie działały przez długi okres czasu, należy zaopatrzyć się w takie, które zostaną wytworzone przed producenta renomowanej marki. Nie można także zapominać o regularnej konserwacji instalacji – wszystko po to, aby zawsze działa ona jak należy.

Zraszacze wynurzalne czy niewynurzalne – które wybrać?

Już teraz wiesz, jakie cechy charakteryzują zraszacze wynurzalne. Miałeś również okazję przekonać się, jakie różnice występują pomiędzy zraszaczem tego typu, a modelem niewynurzalnym. To wszystko pokazuje, że to właśnie zraszacze wynurzalne (czy to statyczne, czy rotacyjne) są dużo lepszym rozwiązaniem, dlatego warto się na nie zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *