Czapki UV.

Wszyscy uwielbiamy moment, kiedy na dworze robi się coraz cieplej i jest coraz więcej słońca. A jeszcze bardziej cieszy nas perspektywa zbliżającego się lata, kiedy otwieramy sezon urlopowy i zaczynamy przygotowywać pakowanie walizek na upragniony wyjazd. Nie każdy z nas lubi pakować się na urlop. Zawsze wiele rzeczy wydaje nam się niezmiernie potrzebnych, ale nasza walizka, nawet największa ma skończoną pojemność, więc i tak musimy wybrać, to co najpotrzebniejsze. W ferworze wybierania tego co najmodniejsze i najbardziej dla nas komfortowe nie możemy zapominać o takich rzeczach jak bezpieczeństwo. Kiedy my będziemy beztrosko leżeli na plaży lub oddawali się innym aktywnością na powietrzu musimy zadbać o ochronę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Niezmiernie ważna jest również ochrona głowy, więc warto zostawić trochę miejsca w walizce na odpowiednią czapkę lub kapelusz.

Co nam daje nakrycie głowy latem?

Czapki są zwykle kojarzone z zimą, bo wtedy jest oczywiste, że ich potrzebujemy i to niezależnie czy uprawiamy jakiś sport, czy po prostu idziemy z psem na spacer. Chronią nas przed przykrym uczuciem zimna i zapobiegają konsekwencjom zdrowotnym w postaci przeziębień, zapaleń ucha, zatok. Co zatem robić latem, kiedy wydaje się oczywiste, że nie musimy chronić się przed zimnem? Logiczne jest, że czapki letnie zdecydowanie różnią się od tych wykorzystywanych zimą, a wszystko dlatego, że mają inne funkcje. Latem głównym zadaniem jest ochrona przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych na zdrowie. Zbyt długa ekspozycja na słońce bez odpowiedniego zabezpieczania może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym poparzeń, czy udaru cieplnego. To powinno przekonać każdego do założenia nakrycia głowy w słoneczny dzień. Korzyści z założenia czapki w lecie jest co najmniej kilka, najważniejsze to: ochrona głowy przed promieniowaniem UV i przegrzaniem, zapobieganie wysuszeniu się skóry głowy i włosów. Jeżeli dodatkowo takie czapki posiadają daszek chroni również oczy przed oślepiającym słońcem.  Warto pamiętać o plusach noszenia czapki latem i konsekwencjach, jakie mogą się pojawić, jeśli z niej nie skorzystamy.

Jaki rodzaj czapki wybrać na lato?

Wybór czapek na rynku jest ogromny. Różne kształty, rozmiary, kolory. Znalezienie odpowiedniej nie jest wcale takie łatwe. Po pierwsze warto zainwestować w czapkę UV. To oznacza, że materiał, z którego się składa ma specjalne właściwości odbijające promienie UV, dzięki czemu nie przedostają się one w głąb i nie musimy się obawiać o ich negatywne skutki. Teraz kiedy mamy już określone z jakiego materiału wykonana jest czapka należy znaleźć rozmiar odpowiednio dopasowany do naszej głowy. Musimy czuć się w niej komfortowo. Ważne, żeby nigdzie nie uciskała i była najzwyczajniej w świecie wygodna. Od nas zależy czy wybierzemy opcję z daszkiem, czy może elegancki kapelusz, albo tzw. czapkę legionisty. Jak widać producenci czapek UV zadbali, żebyśmy mogli dobrze dopasować czapkę do naszego stylu i czuli się w niej dobrze a jednocześnie dbali o nasze zdrowie.

Podsumowanie

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i ochrona naszego zdrowia. Jest wiele metod ochrony przed słońcem. Wiele osób stosuje te stare, które wydają się sprawdzone, ale cały czas pojawiają się również nowości, które nie tylko mają ładnie wyglądać, ale w prosty sposób chronić nas przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Dzięki temu możemy spokojnie korzystać ze słonecznych, wakacyjnych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *